KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367530
nr 1436 7530
Ã…ke Corshammar
(1904-1974), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 77x67cm
Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:59:07
6/12 18:37:09
Ã…ke Corshammar
Läs mer om Ã…ke Corshammar